Записаться на бесплатный урок
English (United Kingdom)Ukrainian (UA)
Наша сторінка у Facebook

Наші партнери:

Громадське об'єднання ПОСТУП Поступінформ — інформаційний щотижневик
Діловий Союз України liberal.in.ua
Общественное объединение Співвітчизник
Громадянська Рада Якість життя

Як допомогти дитині з домашнім завданням

PDF Друк e-mail
Написав Татьяна   
Четвер, 10 грудня 2015, 21:04

Дитина сидить над англійською годинами? Ненавидить цей предмет? І ви нічим не можете допомогти, бо вчили іншу мову?

Не панікуйте!

По-перше, не плутайте поняття «допомогти» і «все зробити за дитину». Хіба можуть батьки досконало знати математику, фізику,

хімію, щоб допомагати дитині з цими предметами? Але чомусь з цими предметами питань не виникає. Отже не треба хапатися за голову, за усі можливі словники і перекладати для дитини кожне слово. Краще навчіть дитину саму користуватися словниками. В інтернеті зараз повно безкоштовних ресурсів, словників, які допоможуть дитині перекласти те чи інше слово. Навчіть її користуватися словником. Рекомендую www.lingvo.ru, www.multitran.ru, http://dictionary.cambridge.org/ru та

багато інших. Крім того, домашні завдання ЗАВЖДИ побудовані на тому матеріалі, який вивчався на уроці. Тому попросіть дитину переглянути записи з класної роботи, словники, згадати, що вивчали на уроці. Можливо і не треба шукати ніяких словників, а все уже записано в зошиті або є в словнику?

Допоможіть дитині організувати себе: заведіть словник для запису слів, зошит для запису граматичних правил. Бажано, щоб це були товсті зошити з твердою обкладинкою. Це зошит може бути на весь час вивчення мови. Тоді усі правила будуть записані, систематизовані і їх буде легко знайти у разі потреби.

Який би рівень володіння мовою у вас не був, лексику все одно доведеться учити дитині самій! Як ви можете цьому посприяти? Періодично перевіряйте слова, які діти записують в словнику. Нагадуйте, що слова потрібно не просто записати в словник, але ще й запам’ятовувати. Приготуйте з дитиною тематичні картки зі словами, які вивчалися в школі на уроці. На одному боці картки напишіть англійське слово, на іншому переклад. Бажано, щоб дитина ці картки зробила сама. Тому що під час написання включається ще механічна пам'ять на додачу до візуальної. Періодично нагадуйте дитині повторювати  слова на цих картках. Слова, які вона вже вивчила, можна відкласти окремо у коробочку. Спостерігайте разом, як збільшується купа вивчених слів.

Дитина допускає помилки в словах? Це нормально! Англійська орфографія дуже складна і часто не піддається ніякій логіці. Як допомогти? Навчіть дитину писати слова «по пам’яті». Тобто подивись на слово, запам’ятай його, закрий ручкою і напиши по пам’яті. Потім відкрий слово і перевір, чи допустив ти помилку. Так напиши слово 1, 2, 3 чи 4 рядки, скільки буде потрібно, поки не запам’ятаєш, як слово пишеться. Бажано прописувати так всі нові слова, які вивчались на уроці.

Останнім часом стало дуже модно в школах використовувати підручники британських видань. І це прекрасно, якщо Ваш вчитель також зробив вибір на користь такого підручника. В них багато цікавих веселих завдань, пісеньки, малюнки (у початковій школі), в середній школі теми розроблені також з врахуванням вікових особливостей дітей. Єдиний мінус – все на англійській мові і дитина часто говорить вам, що не розуміє, що треба робити у тій чи іншій вправі. Якщо вже ваш вчитель обрав такі підручники, то він обов’язково на уроці пояснює. Подивіться на класну роботу, там обов’язково знайдете подібні вправи. Якщо ж ні, попросіть дитину не соромитись і в кінці уроку підходити до вчителя і попросити її написати українською, що треба зробити в

тій чи іншій вправі. Повірте, вчителі не відмовлять в цьому! А дома вже буде менше нервів.

І головне! Навчання не повинно бути стресом для дитини! Підбадьорюйте і хваліть дитину за найменший її прогрес! Не сваріть за погані оцінки. Ви ж самі вчилися в школі  і знаєте, що наші оцінки мало вплинули на наше життя.

Останнє оновлення на Четвер, 10 грудня 2015, 21:21